Dzień ślubu to wyjątkowy i szczególny moment w życiu każdej kobiety, dlatego oprócz wymarzonej sukni i wyszukanej wiązanki, w jej wizerunku nie może zabraknąć biżuterii; często „rodowej”, choć od pewnego czasu, jubilerzy proponują na tę okazję specjalne kolekcje wyrobów. - Warto wiedzieć, że zdolni floryści także wyczarowują wyszukane biżuteryjne dodatki, aby dodać niepowtarzalności tej uroczystości. – informuje Magdalena Ciabaszewska-Ziułkiewicz, florystka z Pracowni Florystycznej M by M. Oprócz tradycyjnie zamawianych przypinek dla panów młodych, które także stanowią swoisty element biżuterii, coraz większą popularnością wśród pań cieszą się stroiki do włosów czy bransoletki wykonane z naturalnych kwiatów. W dniu ślubu taki stroik zdobi kunsztowną fryzurę panny młodej, a dekoracyjna bransoletka – przegub jej dłoni, ubranej w koronkową rękawiczkę. Bransoletki z drobnych kwiatków zamawiane są również dla małych druhenek. - Panie, które mają pełnić funkcję świadka podczas ślubu, także pragną w tym dniu zabłysnąć oryginalnym wyglądem. Na tę okazję proponuję im założyć niecodzienny kwiatowy naszyjnik, kolczyki, bądź fantazyjną broszę – oczywiście skomponowane tak, aby pasowały do kreacji – mówi Magdalena Ciabaszewska-Ziułkiewicz.
O biżuterii florystycznej warto szczególnie pamiętać podczas przygotowań do uroczystości ślubnej o charakterze cywilnym. - Wówczas panny młode częściej pozwalają sobie na mniej klasyczne stroje a kwiatowy element na szyi czy na ręku może wzbudzać dodatkowe zainteresowanie – zachęca florystka. Taki rodzaj kwiatowych „ekstrawagancji” floryści coraz częściej proponują klientkom także przy okazji studniówek, balów maturalnych czy karnawałowych, a nawet przy cieszącej się ostatnio dużą popularnością nocy świętojańskiej.
- Oczywiście, aby klientki były zainteresowane zamówieniem kwiatowej biżuterii musimy im to zaproponować my – floryści – twierdzi Magdalena Ciabaszewska-Ziułkiewicz. - Jestem zdania, że jeżeli promuje się dany produkt, to w końcu znajduje on nabywców. Należy pamiętać, że ozdoby w postaci kwiatowej biżuterii wymagają szczególnie dużej precyzji wykonania i choć są niepowtarzalne, to jednak nie powinny być zbyt drogie – zauważa florystka.
Do tworzenia takich dekoracji najczęściej wykorzystuje się róże, storczyki, eustomy, chryzantemy gałązkowe, gipsówkę, kalanchoe, owoce dziurawca, ligustra. Natomiast „bazę” konstrukcyjną stanowi drucik ozdobny, rattan, dereń i wszelkie dodatki nie florystyczne takie, jak koraliki, perełki czy piórka. - Oczywiście niektóre elementy można wykorzystywać w zależności od sezonu. Ważne jest, aby do wykonania kwiatowej biżuterii używać roślin, które znajdą się w bukiecie ślubnym panny młodej i będą pasować do jej kreacji a także dodatków w ubiorze pana młodego.
Kolczyki, brosza i stroik do włosów z hiacynta, owoców ligustra, bazi leszczyny i derenia, naszyjnik i kolczyki z drucika ozdobnego, perełek, rattanu i śnieguliczki, naszyjnik w komplecie z kolczykami z drucika ozdobnego, koralików i craspedii, naszyjnik i kolczyki z drucika ozdobnego, róży miniaturowej i kalanchoe, bransoletki – z gipsówki, różyczki miniaturowej, hypericum, gerbery, chryzantemy gałązkowej, eustomy i sedum. To tylko niektóre propozycje z bogatego portfolio florystki - Magdaleny Ciabaszewskiej-Ziułkiewicz. Drogie panny młode, dajcie się ponieść kwiatowej ekstrawagancji!
Opr.: A. P.
Fot.: Magdalena Ciabaszewska-Ziułkiewicz
00001
|
00002
|
00003
|
00004
|
00005
|
00006
|
00007
|
00008
|
00009
|
00010
|
00011
|
00012
|
00013
|